Zapamiętaj mnie Nie mogę się zalogować
email: hasło:
 
 

Koncepcja Glukomi.

Glukomi powstało z potrzeby zapanowania nad własną chorobą.

Autor projektu jest zapracowanym człowiekiem, który choruje na cukrzycę insulinozależną od kilkunastu lat. W pewnym momencie zapytał swojego przyjaciela, również cukrzyka, jakie jest wyrównanie jego cukrzycy. W odpowiedzi usłyszał 'w miarę, raz jest lepiej, raz gorzej'. Uświadomił sobie, że to samo dotyczy jego własnej choroby - idąc do lekarza, jest w stanie powiedzieć jedynie że jego cukrzyca jest w miarę wyrównana, nie miał jednak żadnych rzetelnych danych które mógłby wraz z lekarzem przeanalizować aby polepszyć wyrównanie swojej choroby. Na prowadzenie papierowej samokontroli nie miał czasu, nie miał też możliwości całościowego przeanalizowania swoich wyników.

Tabletki YAZ
Dwufazowe pigułki antykoncepcyjne. Kliknij i dowiedz się więcej
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/yaz.html

W odpowiedzi na ten problem postanowił stworzyć Glukomi - nie serwis społecznościowy, nie portal, a szybkie i proste narzędzie do prowadzenia samokontroli. Ponieważ cukrzyca sama w sobie jest obciążeniem, za cel postawił sobie, aby prowadzenie samokontroli było jak najmniej uciążliwe, a zarazem jak najbardziej skuteczne. Stąd zapisywanie wyników za pomocą telefonu komórkowego i odbieranie raportów w formie wiadomości email.

Glukomi nie myśli za osobę chorą - tworzy jedynie sensowne zestawienia zebranych wyników i dostarcza je co tydzień choremu, aby mógł je przeanalizować oraz pokazać lekarzowi.

Twórcy Glukomi

Autorem i właścicielem serwisu jest firma Fream, należąca do Grzegorza Jabłońskiego, mieszcząca się we Wrocławiu przy ulicy Partyzantów 29/2. Grzegorz Jabłoński jest cukrzykiem insulinozależnym z kilkunastoletnim stażem.

Od strony technicznej, serwis tworzy dwóch bardzo zdolnych informatyków.

Konsultantem merytorycznym Serwisu jest profesor Anna Noczyńska, diabetolog, kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu, która wniosła nieoceniony zasób wiedzy do projektu.

W razie pytań lub sugestii, prosimy o kontakt pod adresem info@glukomi.pl

 
Wszelkie prawa zastrzezone. © Fream 2009-2011 | kontakt info@glukomi.pl