Zapamiętaj mnie Nie mogę się zalogować
email: hasło:
 
 

Co to jest Glukomi?

Glukomi to serwis który wykorzystuje powszechne udogodnienia technologiczne aby polepszyć życie chorego na cukrzycę. Glukomi to elektroniczny dzienniczek samokontroli, który co tydzień opisuje i ocenia Twoją chorobę.

Yasmin
Najpopularniejsze tabletki antykoncepcyjne
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/yasmin.html

Używanie serwisu wymaga od nas minimum wysiłku - wystarczy poświęcić kilkanaście sekund na zanotowanie pomiaru cukru we krwi, dawki insuliny lub posiłku, używając do tego superszybkiego programu zainstalowanego na telefonie komórkowym.

Na podstawie zebranych pomiarów Glukomi wysyła na Twoją skrzynkę email cotygodniowy raport o Twojej chorobie. Bieżące przeglądanie raportów zwiększa świadomość stanu własnej cukrzycy - oraz motywuje do lepszej samokontroli.

Użytkownik Glukomi nie potrzebuje nawet pamiętać o tym żeby raz na tydzień wysłać zapisane pomiary do serwera - program sam o tym przypomina! Dzięki raportom wysyłanym emailem, do serwisu chory loguje się tylko wówczas, gdy chce dokładniej przeanalizować swoją chorobę lub wydrukować raport z dłuższego okresu - na przykład przed wizytą u lekarza!

Microgynon
100% ochrony antykoncepcyjnej. Kliknij i dowiedz się więcej
http://tabletkiantykoncepcyjne.com.pl/microgynon.html

Jeżeli masz 100 spraw na głowie, ale chorujesz na cukrzycę i chcesz mieć ją pod kontrolą, wypróbuj Glukomi.
Jeżeli chore jest twoje dziecko, naucz je używać Glukomi, aby mieć lepszą kontrolę nad jego chorobą.

Jak działa Glukomi?

Zapisywanie pomiarów

Do zapisywania pomiarów poziomu cukru, dawek insuliny oraz posiłków służy specjalny program, który działa na niemal każdym modelu tradycyjnego telefonu komórkowego (Sprawdź czy Glukomi działa na Twoim telefonie).

Program służy przede wszystkim do błyskawicznego zapisania

  • pomiarów cukru
  • dawek insuliny
  • posiłków
  • dodatkowych notatek

Bieżące zapisywanie pomiarów w telefonie jest szybkie, wygodne i dyskretne. Dodatkowo, w telefonie można przejrzeć ostatnie wpisy, co może pomóc gdy np. zapomnimy czy zrobiliśmy zastrzyk. Do każdego wpisu można też dodać własny komentarz, który pomoże nam później w analizie naszego dzeinnika.

Co więcej, każdy pomiar cukru można oznaczyć jedną lub kilkoma etykietami, np po posiłku lub na wakacjach. Dzięki temu Glukomi będzie mogło prezentować wyniki w rozbiciu na etykiety. Zobacz to na przykładzie.

Szybkie zapisywanie pomiarów jest też dostępne na komputerze, na stronie głównej Glukomi.

Raporty emailowe

Co tydzień Glukomi przypomina, aby wsyłać pomiary na serwer. Po wysłaniu pomiarów z całego tygodnia, Glukomi błyskawicznie generuje raport i wysyła go na Twoją skrzynkę email. Raport zawiera ogólną ocenę Twojej choroby (dobrze, średnio lub źle wyrównana), przekrój dobowy twoich poziomów cukru, zapotrzebowanie na insulinę oraz poziomy cukru w rozbicu na etykiety.

Obejrzyj przykładowy raport

Raport można wydrukować lub wysłać innej zainteresowanej osobie. Można też na stałe określić kto ma otrzymywać nasze raporty, np. lekarz, rodzic lub opiekun.

Na stronie www dostepna jest również historia wszystkich raportów. Historia pozwala na spojrzenie na chorobę w dłuższym terminie - aby móc ogólnie porównać stan dzisiejszy do stanu z przeszłości lub odczytać trend.

Zobacz jak może wyglądać przykładowa historia raportów

Historia choroby

Wszystkie zapisane w Glukomi pomiary oraz raporty są cały czas dostępne na niniejszej stronie internetowej. Można je przeglądać i analizować w zakresie dnia, tygodni lub miesięcy.

W sumie, Glukomi daje do wyboru 5 różnych widoków zapisanych pomiarów. Przedstawione dane można przeglądać, wydrukować lub wysyłać je samodzielnie e-mailem do lekarza lub innych zainteresowanych osób.

Czy moje dane osobowe są chronione?

Dane osobowe zawarte w Glukomi podlegają standardowej ochronie. Tylko użytkownik posiada dostęp do własnych danych. Osoby wskazane przez użytkownika jako odbiorcy raportów mają również ograniczony dostęp do jego danych - poprzez raporty które otrzymują na swoją skrzynę email.

Co więcej, Glukomi nie wymaga od użytkownika podawania żadnych danych osobowych poza adresem email, który jest wykorzystywany do zalogowania się do konta oraz do wysyłania raportów. Z tego powodu dane zdrowotne zbierane w Glukomi są bardzo luźno powiązane z osobą użytkownika.

Jeżeli użytkownik nie wprowadzi w serwisie swoich danych osobowych, raporty tworzone przez Glukomi pozostają całkowicie anonimowe - zarówno te wysyłane emailem, jak i te które są wydrukowane bezpośrednio ze strony www.

 
Wszelkie prawa zastrzezone. © Fream 2009-2011 | kontakt info@glukomi.pl